بازدید مدیرکل دفتر اکتشافات وزارت صمت از معدن تیتانیوم کهنوج 

شعبانی فرماندار کهنوج : 
معدن تیتانیوم کهنوج با سرمایه گذاری نهایی ۸۰۰۰ میلیارد ریال در فاز اول ، گام مهمی برای اشتغال در شهرستان کهنوج را ایجاد خواهد کرد
 
 ابراهیمعلی مولابیگی مدیرکل دفتر اکتشافات وزارت صمت به همراه فرماندار کهنوح و مدیرکل صمت جنوب کرمان از معدن تیتانیوم کهنوج بازدید کرد .
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان  در حاشیه این بازدید  گفت: کارخانه تیتانیوم کهنوج بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اوایل سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد.

مسلم  مروجی روند احداث کارخانه تیتانیوم کهنوج را خوب عنوان کرد.  
شعبانی فرماندار کهنوج نیز بر توجه جدی به اشتغال و تولید بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب تأکید کرد و افزود: با توجه به اینکه اشتغال و تولید همواره از تاکیدات رهبر معظم انقلاب و از برنامه های محوری دولت سیزدهم  محسوب می شوند، با احداث این کارخانه ها ضمن افزایش تولید داخل، برای بخش عظیمی از جوانان کهنوجی  اشتغالزایی شده است.
وی  پیشرفت فیزیکی کارخانه تیتانیوم کهنوج را ۶۳ درصد اعلام کرد و گفت: این واحد معدنی در نیمه اول سال ۱۴۰۲ به بهره برداری خواهد رسید.
فرماندار کهنوج تصریح کرد: ذخیره قطعی معدن این کارخانه ۱۴۹ میلیون تن و پیش بینی احتمالی ذخیره معدن بیش از ۵۰۰ میلیون تن است.
علی شعبانی گفت :  کارخانه کنستانتره تیتانیوم  کهنوج گفت: این کارخانه که توسط بخش خصوصی در حال احداث است با سرمایه گذاری نهایی ۸۰۰۰ میلیارد ریال در فاز اول با تولید ۳۰ هزار تنی محصول برای ۱۴۰ نفر و در فاز نهایی با تولید ۱۲۰ هزار تنی برای ۳۵۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت.
در ادامه مدیرکل دفتر اکتشافات وزارت صمت  با بیان اینکه استان کرمان کلکسیونی از انواع مواد معدنی است، افزود: از نگاه کارشناسان این استان بهشت زمین شناسی است.
ابراهیمعلی مولابیگی با اشاره به نقش شهید سردار سلیمانی در برقراری امنیت و ایجاد زمینه مناسب برای حضور سرمایه گذاران در این منطقه بیان کرد: در حال حاضر سرمایه گذاران زیادی از بخش خصوصی در جنوب کرمان سرمایه گذاری و مسیر پیشرفت این منطقه را فراهم نموده اند.
وی اشتغال را یکی از مسائل مهم کشور خواند و گفت: در جنوب کرمان و با اقدامات انجام شده توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت این مشکل رو به کاهش است.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان کهنوج