شعبانی فرماندار کهنوج : 
دهیاران و شوراها در جهت رفع مشکلات مردم در روستاها  جهادی تلاش کنند 
فرماندار کهنوج در جلسه هم اندیشی با جمعی از دهیاران  که در  محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: تشکیل دهیاری ها برای رسیدگی به رفع مشکلات فرهنگی، توسعه ای و عمرانی و زیرساختی روستاهاست
جلسه هم اندیشی و تعامل بین دهیاران  و شوراهای بخش مرکزی و شهر چاه مرید و شهر دهکهان  با حضور شعبانی فرماندار جدید کهنوج، سرهنگ برجی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه و جمعی از مسئولین ادارات به منظور بررسی مشکلات در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری   ؛ فرماندار کهنوح ضمن اشاره به جایگاه دهیاران و شوراها در روستا افزود:  از زمان تاسیس نهاد دهیاری و شورا در روستاها کارها و اقدامات  قابل توجهی اتفاق افتاده است اما بعضی از مشکلات هنوز لاینحل مانده است .
علی شعبانی  افزود : یکی از مهمترین اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تشکیل دهیاری ها برای رسیدگی به روستاها و رفع مشکلات  توسعه ای و عمرانی و زیرساختی در سطح روستاها ست 
نماینده عالی دولت در شهرستان کهنوج  یکی از انتظارات مهم از دهیاران را تقویت تسلط به قوانین و مقررات و شرح وظایف دانست که در صورت تحقق این انتظار، دهیاران بازوان توانمند دولت خواهند بود .
وی همچنین ضمن اشاره به مسولیت دهیاران درخصوص باران های احتمالی و ... دهیاران را بعنوان مسئول مدیریت بحران در روستاها خواند و افزود هر دهیار می بایست در روستا شناسنامه  اطلاعاتی مدیریت بحران تهیه نماید تا در مواقع لزوم مورد استفاده قرار گیرد .
فرمانده  ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کهنوج در جمع دهیاران و شوراهای بخش مرکزی و چاه مرید و دهکهان  گفت :   ۶۳ روستای شهرستان کهنوج از آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند 
سرهنگ برجی گفت: تا کنون ۶۳ روستای شهرستان کهنوج آبرسانی شد که عملیات اجرایی این طرح قریب ۳ ماه به طول انجامید که از این تعداد آبرسانی به ۲۳ روستا به صورت قرارگاهی توسط سپاه، بسیج، آبفا، فرمانداری، امام جمعه و گروه های جهادی و دهیاری صورت گرفته است.
سرهنگ برجی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه  سردار سپهبد شهید سلیمانی ، گفت: یکی از اولویت‌های جدی سپاه در استان کرمان آبرسانی است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کهنوج افزود: در بحث آبرسانی اولویت نخست تامین آب آشامیدنی روستاها، از بین بردن تنش آبی و دومین اولویت آب کشاورزی است.
وی  افزود: قریب یکسال گذشته با تمام توان پروژه آبرسانی دنبال شده است و سال ۱۴۰۱ با پای کار آمدن دولت، مجلس و سپاه قطعا اقدامات موثر تری در کل کشور و در استان کرمان که تقریبا پایلوت کشور است، انجام خواهد شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کهنوج  گفت :  تا کنون به ۶۳ روستای شهرستان کهنوج آبرسانی شد که عملیات اجرایی این طرح قریب ۳ ماه به طول انجامید که از این تعداد آبرسانی به ۲۳ روستا به صورت قرارگاهی توسط سپاه، بسیج، آبفا، فرمانداری، امام جمعه و گروه های جهادی و دهیاری صورت گرفته است.
فرمانده  ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کهنوج گفت :  عملیات آبرسانی به روستاهای فاقد آب آشامیدنی کار بزرگی است که به همت بلند واقف گرانقدر حاج آقا ابراهیمی شده  و در اولین مرحله به ۱۱۰ روستا و سپس ۶۳ روستا آبرسانی شد که به دلیل ارادت این واقف به شهید حاج قاسم سلیمانی قرار است در مجموع به ۶۳۰ روستا آبرسانی شود.
وی  در خاتمه خاطرنشان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی و نهضت آبرسانی با هماهنگی واقف گرانقدر و به نام مرد میدان شهید سلیمانی راه اندازی شده است که در ۱۰ مرحله به ۶۳ روستا به تعداد عمر با برکت شهید سلیمانی آبرسانی می شود.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان کهنوج 

تنظیم خبر و عکس : امین وثوقی مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان کهنوج