مکان فعلی :

           
   بیشتر ...

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۱۰/۲۴

شعبانی فرماندار کهنوج: مشکلات دارویی شهرستان کهنوج را هر چه سریعتر حل کنید

شعبانی فرماندار کهنوج: مشکلات دارویی شهرستان کهنوج را هر چه سریعتر حل کنید

شعبانی فرماندار کهنوج: 
مشکلات دارویی شهرستان کهنوج را هر چه سریعتر حل کنید 

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری، با حضور شعبانی فرماندار کهنوج ، دکتر محمدی معاونت غذا و دارو، لورگی معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری، کریمی رئیس اداره بیمه سلامت ،  مدیران بهداشتی مرکز بهداشت و بیمارستان کهنوج و جمعی از متصدیان و مدیران داروخانه های سطح شهر، مشکلات دارویی شهرستان بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، شعبانی  فرماندار و رئیس شورای سلامت شهرستان کهنوج در این جلسه ضمن اشاره به کمبودهای اقلام دارویی و گلایه مندی مردم، گفت : عدم نظارت صحیح بر داروخانه ها موجب  مشکلات متعددی شده است که باید هر چه سریعتر رفع گردد 
وی خواستار تداوم جلسات با متصدیان داروخانه ها هر ماه یک بار در شهرستان  شد .
فرماندار کهنوج افزود : با مشکل عدم قرار داد برخی بیمه ها مواجه هستیم و هر چه سریعتر باید این مشکل در شهرستان کهنوج رفع شود .
علی شعبانی تصریح کرد: متاسفانه مردم ، گاها به داروخانه ها مراجعه می کنند و اعلام می کنند که برخی داروها مشمول بیمه نمی گردد که معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت باید نسبت به رفع این مشکل در شهرستان کهنوج هر چه سریعتر اقدام نماید .

دکتر محمدی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در این جلسه اظهارداشت :  تعدادی از داروهای گرونایی  در انبار های ما وجود دارد ‌
وی  عدم همکاری شرکت های دارویی  را یکی از دلایل کمبود دارو در شهرستان کهنوج باعث کمبود دارو شده است .
وی تصریح کرد :  دلیل عدم اختصاص بودجه به وزارت بهداشت و عدم تامین مواد اولیه باعث شد که  بعضی شرکت هایی دارویی شیطنت کنند تا دارو  در کهنوج کمیاب  شود .
دکتر محمدی افزود :  داروهای  دیابتی و قلبی  به وفور در کهنوج پیدا می شود ولی در  تامین سرم و آنتی بیوتیک مشکل جدی داریم .
معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت  افزود : در  ۹۰ درصد نسخه‌هایی که پزشکان برای بیمار تجویز می کنند ،  سرم و دگزا دارند و باید بگوییم متاسفانه  اخلاق پزشکی در نسخه نویسی زیر پاگذاشته شده است. 
دکتر محمدی خاطر نشان کرد: 
۱۵۰ قلم  دارو در جنوب کرمان کمبود است .

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت : شرکت های توزیع کننده  دارو در شهرستان نداریم و متاسفانه  این ها حرفی از ما نه می شوند و نه هم حسابی می برند .
وی افزود :  خیلی از شرکت های دارویی که در کهنوج اقدام به توزیع دارو می نمایند یا در مرکز استان کرمان و یا در استان  هرمزگان هستند و ما هیج نظارتی و دسترسی به این شرکت ها نداریم. 
دکتر محمدی در ادامه گفت : داروخانه های  بیمارستان‌ها در جنوب استان  باید دولتی باشند ولی متاسفانه به بخش خصوصی واگذار شده است و این معضل بسیار بزرگی است و موجب شده مشکلات متعددی را بوجود آورد .
وی افزود  : بعضی  از داروها ۲۰۰ برابر گران شده است.
معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خاطر نشان کرد: مبلغ ۶۴ میلیارد تومان  از بدهی هایمان را  به شرکت های دارویی پرداخت کرده ایم .
دکتر محمدی گفت : نداشتن سرمایه در دست پیمانکاران ما باعث شده است که بعضی از شرکت های دارویی ؛ به داروخانه ها در جنوب کرمان دارو ندهند .
دکتر محمدی  افزود : بر داروهای سهمیه ای که در جنوب کرمان توزیع می سود نظارت مستقیم  داریم. 
وی ضمن گلایه مندی از سهمیه دارویی که  به جنوب استان کرمان   اختصاص یافته ست؛ گفت : چرا  سهمیه داروی جنوب کرمان باید  مثل سیرجان و بم و رفسنجان باشد .؟ ما هفت شهرستان هستیم چرا باید سهمیه ۷ شهرستان به اندازه شهرستان های سیرجان و رفسنجان باشد. 
وی افزود:  سهمیه ۱۰ درصد چطور در ۷ شهرستان  را جطور توزیع کنیم .
ابراهیم لورگی معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری کهنوج در این جلسه اظهار داشت: سهمیه داروی ۵ شهرستان جنوبی  باید مستقل باشد

کریمی نیا  مدیر اداره بیمه سلامت  در ابن جلسه  اظهار داشت : بیمه سلامت با تمام داروخانه های سطح شهر خصوصی و دولتی قرارداد دارد  و یکی از شروط قرارداد داشتن مسئول فنی در شیفت های مختلف می باشد که گاهاً بعضی داروخانه ها به دلیل نداشتن مسئول فنی قراردادشان لغو شده که هر سریعتر باید مسئول فنی معرفی نمایند .
کریمی نیا افزود : با توجه به حذف نسخه کاغذی  کلیه خدمات بیمه در بستر الکترونیک  با رعایت محرمانگی اطلاعات بیمار   تجویز و پذیرش انجام می گیرد . و پرداخت های بیمه فقط به نسخه های الکترونیک صورت می گیرد.
خانم رزاق پور رئیس مرکز بهداشت در ابن جلسه گفت:  داروی ۹ روستا  را به صورت مستقیم را تامین کرده ایم. 
وی افزود! : با کمبود پزشک و کمبود دارو مواجه هستیم. 
رئیس مرکز بهداشت افزود : ۱۳۰  قلم از داروهای ضروری را در شهرستان کهنوج را تامین کرده ایم .
خانم دکتر مشایخی متصدی این داروخانه  در ابن جلسه گفت:  سرم و خیلی از اقلام دارویی  به صورت نقدی خریداری می شود.
وی افزود :  قیمت دارو افزایش شده است
خانم دکتر کریمی افشار متصدی این داروخانه در ابن جلسه گفت :    شربت های آنتی بیوتیک و دارو ها  در شهرستان کهنوج کمبود است . 
وی افزود :  طبق  سامانه غذا و دارو بعضی  داروها افزایش یافته است و ممکن است به دلیل عدم اطلاع رسانی موجب نارضایتی شهروندان شده است.
دکتر حسینی  متصدی داروخانه شبانه روزی در این جلسه گفت:   توزیع شرکت شیرخشک ۴۵ روز یک بار در کهنوج توزیع می شود .
وی گفت :  دارو به صورت نقدی است و ممکن است به دلیل نداشتن نقدینگی نتوانیم همه داروهای سطح شهر کهنوج را تامین کنیم. 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان کهنوج 
تنظیم خبر و عکس: امین وثوقی مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان کهنوج


منبع : فرمانداری کهنوج


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲