مکان فعلی :

           
   بیشتر ...

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کهنوج


به گزارش روابط عمومی فرمانداری کهنوج جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی پنج شهرستان جنوبی ،با حضور استاندار کرمان ،شکرالهی نماینده پنج گنج جنوبی ،فرمانداران شهرستانهای جنوبی
وجمعی ازمدیران استان درمحل سالن اجتماعات شهید مرتضوی فرمانداری کهنوج برگزارگردید.         
فرماندار کهنوج گفت: قبل از دولت یازدهم تنها یکهزار و ۵۰۰ هکتار ابیاری تحت فشار  در این منطقه وجود داشت اما امروز این رقم به هشت هزار هکتار رسیده است.
وحدت عیدی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان‌های کهنوج، فاریاب، رودبار، قلعه‌گنج و منوجان که با حضور استاندار کرمان و جمعی از مسوولان برگزار شد بیان داشت: کهنوج، شهرستانی کشاورزی است و کشاورزی آن از روش سنتی به سمت 
مکانیزه شدن خیز برداشته است .
وی با بیان اینکه دولت در بخش کشاورزی خدمات زیادی انجام داده است اظهار داشت: درسال ۹۳ تنها ۱۲۰هکتار گلخانه داشتیم که اکنون به حدود ۹۰۰ هکتار افزایش پیدا کرده هر هکتار گلخانه برای ۱۰نفر شغل ایجاد میکند.
وی با بیان اینکه در این شهرستان تعداد ۳۰ واحد صنعتی داریم گفت: از این تعداد، ۲۶ واحد فعال، ۲ واحد غیرفعال و ۲ واحد صنعتی دیگر نیمه‌فعال است.
عیدی اضافه کرد: در کهنوج تعداد یازده معدن فعال و ۹ معدن نیمه‌فعال داریم که بیشتر این معادن در دولت تدبیر و امید راه‌اندازی شده است.
وی تصریح کرد: در زمینه اقتصاد مقاومتی، موسسه ملل به عنوان معین اقتصاد مقاومتی کهنوج انتخاب شد.
وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مشکل طرح‌های اقتصادی این شهرستان فراهم کردن گاز و زیرساخت‌ها است گفت: چند واحد صنعتی مهم همچون کارخانه تیتانیوم کهنوج نیازمند گاز است و باید گازرسانی به شهرک صنعتی و مجموعه تیتانیوم انجام شود.
فرماندار کهنوج با بیان اینکه برای عمران شهری نیازمند اعتبار هستیم تصریح کرد: باید برای کهنوج، یک کمربندی ایجاد کنیم چون تمامی خودروهای سبک و سنگین از وسط شهر عبور می‌کنند.
نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی  بر  اینترنت پرسرعت که  خواسته مهم مردم جنوب کرمان است  تاکید کرد. منصور شکرالهی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان‌های کهنوج، فاریاب، رودبار، قلعه‌گنج و منوجان که با حضور استاندار کرمان و جمعی از مسوولان در کهنوج برگزار شد گفت: برخی سرپرستان خانوار با حضور در دفتر اینجانب خواستار اینترنت برای استفاده از آموزش‌های غیرحضوری هستند.
وی ، دغدغه اصلی این مردم را جاده، تامین آب و رفع مشکل سند زمین‌ها و صدور مجوز پروانه‌های چاه آب دانست.
شکرالهی همچنین به برداشت محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: دولت باید به این موضوع مهم توجه ویژه داشته باشد تا کشاورزان دچار مشکل نشوند.
 استاندار کرمان در این جلسه گفت : معین‌های اقتصادی محرک اشتغالزایی باشند. 
وی افزود : دیدگاه ما این است که معین‌های(یاوران) اقتصاد مقاومتی باید در مناطق تحت فعالیت خود، محرک اشتغالزایی باشند.
 استاندار کرمان تصریح کرد  :  با هدف ایجاد تحول در مناطق، محرومیت‌زدایی و همچنین ایجاد اشتغالزایی و توانمندسازی مردم انتخاب شده‌اند.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان کهنوج


منبع : فرمانداری کهنوج


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲