مکان فعلی :

           
   بیشتر ...

اخبار برگزیده :
۱۳۹۶/۱۱/۲۱

در جلسه دیدار نخبگان و مسئولین شهرستان کهنوج با آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد:+تصویر

با افتتاح پروژه تیتانیوم هزار نفر به طور مستقیم مشغول به کار خواهند شد

جلسه ی دیدار نخبگان و مسئولین شهرستان کهنوج با آذری جهرمی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به میزبانی شهرستان کهنوج در سالن اجتماعات شهید مطهری آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.
 
آذری جهرمی در نشست بانخبگان ،مسئولین،علاماو فرهیختگانه کهنوج گفت:ضعف ارتباطات در استان و عقب افتادگی از شاخص های ارتباطی بخصوص در مناطق کمتر برخوردار و مناطق محروم در سال های گذشته بیشتر بوده است و دولت در شیش ماه گذشته تلاش نموده است که تمامی شهرستان استان کرمان به خدمات نسل سوم و چهارم موبایلی مجهز شوند که این امر محقق شده است .
 
وی با بیان این که شکاف طبقاتی حوضه  ارتباط بین مناطق روستایی و شهری بیشتر حس می شد، افزود:با توجه به اتفاقات در زلزله های اخیر و پیگیری های نمایندگان استان و استاندار در سفر یک ماه پیش که به کرمان  داشتیم ۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای این بخش اختصاص یافت و متعهد شدیم تا خرداد نود هفت تمامی مشکلات زیر ساختی ارتباطی استان به لحاظ دسترسی ها را بر طرف کنیم که از آن روز تا کنون هزار و چهارصد روستا مشکل ارتباطی را حل کرده ایم .
 
وزیر ارتباطات با اشاره به این که هزار روستا در استان باقی مانده اند که مشکلات زیر ساختی ارتباطی دارند بیان کرد:بعضی از این مناطق  صعب  العبور هستند و مشکل برق دارند که در حال پیگیری هستند .
 
در این جلسه عطاپور فرماندار کهنوج ضمن گرامی داشته ایام الله ده فجر گفت در ده فجر امسال صد وبیست میلیارد تومان پروژ ه های دولتی و صدمیلیارد تومان پروژه های مربوط به سرمایه گذاری بخش خصوصی در کهنوج به بهربرداری خواهد رسید .
 
وی در ادامه به مشکلات کلی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: بحث قبوض و تعرفه ی برق در این شهرستان که گرمسیری است یکی از معضلات اصلی مردم است. 
 
وی در ادامه به مشکل اسناد زمین های کشاورزی اشاره کرد و گفت: بیشتر زمین های کشاورزی منابع ملی اعلام شده است و مردم نمی تواند از تسهیلات و وام های کشاورزی استفاده کنند .
 
عطاپور به مشکلات معدن تیتانیوم که بزرگترین معدن تیتانیوم در خاورمیانه است گفت : با افتتاح و بهره برداری فاز دوم و سوم این پروژه که اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان دارد، ۱۰۰۰ نفر به طور مستقیم مشغول به کار خواهند شد.
 
وزیررارتباطات در پاسخ به این سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما که با توجه به اینکه تعرفه اینترنت پیام رسان های داخلی یک سوم پیام رسان های خارجی است اما مردم تمایل زیادی برای استفاده از آن ندارند دلیل این چیست،؟ گفت: برای اینکه یک شبکه اجتماعی به پایگاه اجتماعی تبدیل شود باید زیر ساخت های آن فراهم شود که در شورای فضای مجازی تصویب شد که تمامی نهادها وظایف خود را برای استفاده از پیام رسان های داخلی انجام دهند که وزارت ارتباطات امکانات زیرساختی را رایگان در اختیار آن ها قرار داده است، 
 
وی گفت : علاوه بر این به ساختار فنی برای تحول نیاز دارند و بحث برندینگ و بازاریابی را باید انجام دهند تا مورد اعتماد مردم قرار گیرند.
 
آذری جهرمی استفاده از پیام رسان های داخلی و وصل شدن این پیام رسان ها به سیستم پرداخت مالی را برای فعال کردن حوزه اقتصاد موثر دانست و گفت استفاده از این امکانات می تواند زندگی مردم را تسهیل کنند . 


منبع : فرمانداری کهنوج


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲