مکان فعلی :

           
   بیشتر ...

اخبار برگزیده :
۱۳۹۶/۱۱/۰۸

به مناسبت روز پرستار صورت گرفت :

تجلیل از جامعه پرستاری درکهنوج باحضوردکتر حمزه نماینده پنج گنج جنوبی

همزمان با میلاد فرخنده حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار حجت الاسلام افشار منش امام جمعه ، دکتر حمزه نماینده  5 گنج جنوبی  ، قانعی معاونت سیاسی فرمانداری و دکتر مطهری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با حضور در بیمارستان  12 فروردین کهنوج ضمن اهدا گل، این روز را به پرستاران و کادر درمانی تبریک گفتند.

 

 محمود قانعی  فرد معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری کهنوج  در حاشیه این دیدار با اشاره به اینکه پرستاران با تلاش خالصانه و سرشار از مهر و محبت ، روح سلامتی و زندگی را در تن رنجور و بدن خسته بیماران می دمند، افزود : مشاغلی هم چون پرستاری را که با درد و رنج مردم سروکار دارد، نباید به دیده یک شغل نگریست، چرا که روح ایثار و فداکاری در اعمال پرستاران متجلی است.

 

 وی با بیان این که شغل شریف و پر زحمت پرستاری، تفسیر زیبایی از فداکاری، مهربانی و نوع دوستی است، افزود: بی گمان تعیین این روز فرخنده به عنوان روز پرستار، ادای احترام به پرستارانی است که مهربانی شان مرهمی برای بیماران و تلاش شان ، وسیله ای برای بازگشت مجدد نعمت بزرگ سلامتی به آنان است.

 

امام جمعه کهنوج  نیز ضمن تبریک میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار افزود: در حوزه سلامت اقدامات قابل توجه ای انجام شده است ولی باید تلاش کرد کمبود هایی هم که وجود دارد  نیز برطرف شود.

 

حجت الاسلام افشار منش گفت:یکی از مهمترین مباحثی که وجود دارد اختصاص سهمیه پزشکی به شهرستان های جنوبی است  که این سهمیه در سال های قبل برقرار بود اما بعد از مدتی لغو شد وبنده از دکتر حمزه نماینده محترم میخواهیم که این مبحث مهم را پیگیری نمایند و سهمیه ای  مستقل را  برای پنج شهرستان  بگیرند که حقی ضایع نشود

 

امام جمعه کهنوج عنوان  کرد: مهمترین سرمایه هر جامعه سرمایه انسانی است که ما باید در این زمینه تلاش کنیم .

 

دکتر حمزه نماینده مردم شریف پنج گنج جنوبی در مجلس شورای اسلامی  نیز ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب (س) به پرستاران و تیم درمانی بیمارستان کهنوج  ، گفت : خدمات بهداشت و درمان در حوزه  تحول  نظام سلامت  از مهمترین اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم  بوده است .

 

دکتر حمزه افزود: برجسته ترین  خدمات دولت در عرصه داخلی مربوط به  حوزه بهداشت و درمان  بوده  است.

 

 نماینده مردم پنج گنج جنوبی درمجلس شورای اسلامی  تصریح کرد : طرح تحول نظام سلامت طرحی بود که مقام معظم رهبری با این طرح موافق و پیگیر آن بودند که این طرح روزی در کشور اجرا شود که بحمداالله تا اینجا با موفقیت دنبال شده است.

 

 وی از اخذ مصوبه و  موافقت اصولی بیمارستان 220 تخت خوابی   در جاده بنگود خبرداد و افزود : امیدواریم عملیات ساخت این بیمارستان از سال آین

 

وی افزودزمین احداث این بیمارستان  که در محدوده جاده بنگود  است  توسط یک  یک خیر اهدا شده  است

 

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جنوب هم ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری س افزود:ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی جیرفت توجه ویژه ای به مشکلات بهداشت و درمان پنج شهرستان مخصوصا کهنوج که شهرستان مادر میباشد را دارد.

 

وی افزود:بزودی 27 مرکز خدمات جامع سلامت در دورترین نقطه ی استان (رمشک،چاه ابراهیم) افتتاح خواهد شد که از این 27 مرکز 4 مرکز مربوط به شهرستان کهنوج  است           

 

 و مر اکز بلوک و نودژ  نیز بصورت شبانه روزی به مردم عزیز خدمات ارائه میدهند و مجتمع عالی سلامت کهنوج هم بزودی شروع بکار خواهد کرد.

 

دکتر مطهری عنوان کرد:بیمارستان های قلعه گنج ، منوجان و رودبارجنوب با تلاشهای معاونت درمان و  به دستور اکید ریاست محترم دانشگاه برای متخصصین داخلی ،اطفال و زنان مجهز شدند

 

دکتر مطهری معاونت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هم درپایان از مسیولین شهرستان خواست که خدمات حوزه سلامت را به اطلاع مردم شریف پنج گنج برسانند.

 

دکتر سالاری رئیس بیمارستان 12فروردین کهنوج ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) و تبریک روز پرستار عنوام کرد:زایشگاه بیمارستان 12 فروردین شهرستان کهنوج با اعتباری بالغ بر 4میلیارد تومان در دهه ی فجر افتتاح خواهد شد.

 

وی افزود: کلینیک تخصصی شهرستان ظرف مدت 6 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

دکتر سالاری گفت: مهمترین مشکل ما کمبود تخت بیمارستانی است که امیدواریم با افتتاح بیمارستان جدید این مشکل برطرف گردد.

 

دکتر سالاری خاطر نشان کرد:بخش داخلی تا دو هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی عنوان کرد:خانه پزشک با 40درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل است.

دکتر سالاری در پایان گفت: بیمارستان 12 فروردین شهرستان کهنوج 200پرستار و 30 متخصص دارد که به بیماران در طول شبانه روز خدمات ارائه میدهند.

 


منبع : فرمانداری کهنوج


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲