مکان فعلی :

           
   بیشتر ...

اخبار برگزیده :
۱۳۹۶/۱۱/۰۷

باحضور عطاپور فرماندار کهنوج صورت گرفت:

بازدید فرماندار کهنوج و مهندس شریفی مدیرکل امورروستایی استانداری کرمان از مجتمع کشاورزی آب باریک کهنوج

فرماندار کهنوج به همراه مهندس شریفی مدیرکل امورروستایی استانداری کرمان زیرساخت مجتمع گلخانه‌ای  بازدید کرد

 

فاز اول مجتمع گلخانه‌ای آب باریک کهنوج بیش از 20 هکتار است  فرماندار کهنوج  درحاشیه این بازدید گفت: این مجتمع به پنج نفر از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار شده است، بیان داشت: 40 میلیارد ریال تسهیلات برای 10 هکتار در سال 96 تخصیص داده شده است.

ابوذر عطاپور  تصریح کرد : سطح اجرایی این مجتمع 55 هکتار است..

 

فرماندار کهنوج بااشاره به مثلث توسعه اقتصادی  گفت: در راستای اجرای مثلث توسعه اقتصادی 50 فقره تفاهم نامه  با دو هزار و 20 میلیارد ریال سرمایه گذاری به امضا رسیده است که از این تعداد 30 مورد اجرایی و عملیاتی شده است.

 

ابوذر عطاپور افزود: مجموع تفاهم نامه ها و طرح هایی که بهره برداری رسیده یا با بیش از 35 درصد پیشرفت فیزیکی هستند، 18 طرح با بیش از 48.5 میلیارد تومان سرمایه گذاری  است.

 

وی خاطرنشان کرد: در مجموع تاکنون 102 میلیارد تومان از پروژه های مثلث توسعه اقتصادی در شهرستان کهنوج  به بهره برداری رسیده یا اجرایی شده است.

 

وی به ایجاد 110 اشتغال جدید در راستای اجرای طرح های مثلث توسعه اقتصادی اشاره و بیان کرد: چهار نقطه بوم گردی نیز در این شهرستان توسط میراث فرهنگی تعیین شده و اقدامات بعدی نیز در دست انجام است.

 

فرماندار کهنوج گفت: هتل آپارتمان این شهرستان نیز 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و سرمایه گذار این پروژه برای ادامه کار نیاز به تسهیلات بانکی دارد.

 

وی یادآور شد: تاکنون 700 نفر در حوزه تولید صنایع دستی از سوی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آموزش های لازم و تخصصی را فرا گرفته اند و در کنار دو بازارچه نیز در این شهرستان در نظر گرفته شده که با ایجاد آنها صنایع دستی و محصولات بومی افراد در معرض فروش قرار داده می شود.

 

عطاپور فرماندار کهنوج  گفت : باید مردم را به عضویت درصندوق های خرد روستایی تشویق کرد. عطاپور فرماندار کهنوج ضمن بیان این موضوع گفتصندوق های خرد روستایی باید درروستاها راه اندازی شود وباید مردم را به عضویت دراین صندوق ها تشویق کرد که سرمایه گذاری کنند واین سرمایه گذاری مانع از مهاجرت روستاییان به شهرهاست

 

 فرماندار کهنوج تصریح کرد :طبق دستور جناب آقای مهندس رزم حسینی استاندار محترم ومحبوب استان کرمان وتاکید ایشان باید هر شغلی که درشهر هست، درروستاها هم باید انجام شود . وی افزود: روستاها مولد درجامعه هستند

 

فرماندار کهنوج گفتاداره کل امور روستایی استانداری کرمان  با سود چهاردرصد  و هشت درصد به همه روستائیان وام می دهد .  

 

عطاپور از اعطای تسهیلات به روستائیان  تا سقف  یک میلیارد تومان خبرداد و افزود : با بانکها مذاکره کرده ایم که سند  مسکن روستایی را به عنوان  وثیقه قبول کنند.

 


منبع : فرمانداری کهنوج


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲